Duben 2011

Temný anděl (Meredith Ann Pierceová)

12. dubna 2011 v 17:31 | Daria |  Knihy
Co se týče této knihy, mohu říct jen to, že tak zajímavou fantasy jsem dlouho nečetla. Uchvátila mě, jako dlouho žádná jiná. Svět, ve kterém se děj odehrával byl originální a zvláštní, vřele doporučuji. Už od samého začátku jsem knihu vnímala jako romantiku, i když tam nebylo mnoho scén, které by tomu nasvědčovaly a když kniha skončila, tak jako skončila a navíc otevřeně, mé iluze se rozplynuly. Pak jsem se ale dočetla, že je to teprve první díl triologie, tudíž jsem nadšená! :)

Hlavní postavou příběhu je Aeriel, otrokyně dcery starosty města Eoduin. Jednoho dne, když jdou společně do hor, Eoduin unese temný anděl, vampýr - ikar, chete-li -, který si ji odnese na hrad jako jednu ze svých nevěst. Když se další den vydá Aeriel hledat svou paní, unese vampýr i ji, ale pouze jako služebnou pro své nevěsty, ze kterých jsou už jen přízraky bez srdce a duše. Jediným společníkem na hradě je jí permoník z podzemí. I přes to, že Aeriel ikar velmi přitahuje a má pro něj slabost, ví že ho musí zabít. Proto opustí hrad a jde hledat kopyto hvězdného koně, což není snadné a potrvá dlouhou dobu, během které se Aeriel velmi změní.


http://www.sarden.cz/storage/obalky/pierceova_temny.jpg

Vzhůru do přírody

11. dubna 2011 v 18:24 | Daria |  Fotky

Tak jsem se opět vydala do naší krásné krajiny. Doufám, že počasí zase nepřeskočí a už zůstane takhle hezky a žádný sníh nás nečeká :D Když už jsem byla v tom, opět jsem popadla foťák a párkrát zmáčkla tlačítko :D Bohužel jsem ale měla zrcadlovku vybitou, takže jsem fotila kompaktním :) Ale vůbec se mi nelíbí, takže z nich udělám avatary :D

Avatary blogu 0.1

10. dubna 2011 v 15:13 | Daria |  Mé díla
Tady jsou avatary, které jsem doposud použila ve svých článcích.Crescendo (Becca Fitzpatricková)

9. dubna 2011 v 13:41 | Daria |  Knihy
Po skvělém Zavrženém vstoupilo loni na scénu úžasné Crescendo. Američanka Becca Fitzpatricková nezklamala mé očekávání a opět mě uvěznila ve skvělém příběhu, při kterém jsem nevěděla, jestli se smát nebo brečet. Jistěže obal byl opět nádherný, pro změnu se na něm objevila Nora (Samantha Ruggiero).

V druhém díle se hned ze začátku vyskytovalo napětí mezi Norou a Patchem. Odcizuje se jí a tráví mnoho času s Marcií Millarovou, její největší nepřítelkyní. To vede k hádkám a nakonec rozchodu. Navíc se do města zpátky přistěhuje Scott Parnell s jeho matkou. Přestože si spolu hrávali jako malé děti, Nora teď nechce mít se Scottem nic společného. Jeho podivné chování ji však přiměje sblížit se s ním. Do toho všeho se jí stále zjevují obrazy jejího mrtvého otce, slyší jeho hlas a vždy ho následuje, což nedopadá dobře. A při pátrání, co se vlastně v minulosti stalo, Nora zjišťuje nepěkné věci o Scottovi i Patchovi.

http://4.bp.blogspot.com/_O7K767yQpcs/TKnohHH0t2I/AAAAAAAAATE/mQmsJXEm8K8/s1600/CrescendoCover.jpg

Peklo na nás? Možná ano

8. dubna 2011 v 14:13 | Daria |  Leah
Nikdy jsem nevěřila v Boha a ani jsem si nějak nepřipouštěla, že by tady byl někdo všemocný. Já ani moje rodina absolutně nejsme katolicky, ani jinak, založení. Když někdo řekl, že je věřící, tvrdila jsem, že je to blbost. To bylo dříve. Sice jsem nevěřila v Boha, ale vždy jsem nějakým způsobem věřila v duchy a posmrtný život. A pak, když jsme s jednou kamarádkou, která se o to velmi zajímala, zkoušely vyvolávat, stala se taková nepříjemná věc. Od té doby ani ránu s takovou kravinou, vyvolávat duchy, koho to napadlo. No a jednoho dne jsem si uvědomila, že je divné věřit v duchy a přitom nevěřit, že je něco víc.

Od toho dne jsem o tom začala přemýšlet úplně jinak. Držím si své stanovisko, že "nevěřím" v Boha a Lucifera, Satana, chcete-li, ale přesto si tak trochu dávám pozor. Přece jen jsme pouze lidé a nemůžeme tušit, co nás čeká? Představte si tu srandu, celý život se vysmívat víře a když konečně pojdete, proberete se v pekle a jste s prominutím v prde**. Nevím, ale příjde mi, že na tom asi něco bude. Od té doby se snažím nebrat jméno Boží nadarmo, i když v dnešní mluvě se těžko hledají slova, kterými bychom si jinak ulevili. Proto, když to na mě příjde, snažím se aspoň zvolat "pane Shreku", místo našeho oblíbeného "pane Bože". Ale musím přiznat, že se mi to moc nedaří krotit. Taky nekrást, nezabíjet, a ctít otce svého i matku svou, to je pro mě samozřejmost, nejsme přece hovada.

Podle mě opatrnost nikdy neuškodí, takže buďme lidští dřív, než propadneme peklu.

Battlefield, 1. kapitola

3. dubna 2011 v 21:23 | Daria |  Battlefield
Tak, konečně jsem dopsala první díl. Omlouvám se, že to tak trvalo, ale teď jsem toho měla hodně. Nejsem moc na protahování a už vůbec ne na takové to počáteční seznamování, proto jsem začala rovnou akcí. Doufám, že se v této nové povídce dobře zorientujete a že se vám bude líbit. :) Příšti kapitola snad bude delší :)Šťastná! Dim CD na cestě! :)

3. dubna 2011 v 19:12 | Daria |  Leah
Lidé zlatí, jsem štěstím bez sebe! Právě jsem, a nemůžu tomu uvěřit, na jednom internetovém obchodě objevila CD DIM od The GazettE. Okamžitě jsem si ho i přes přemrštěnou cenu koupila! ♥ Teď už jen čekat, až přijde. Miluju je, miluju j-rock a tak si jistě dovedete představit, jak mě to těší, jelikož objednávání z ciziny není má silná stránka... :D A to chci vidět, co budu dělat, až budou mít The GazettE zase koncert v Evropě. No mě picne. :) Toť můj výlev, teď jdu psát Battlefield a možná dnes přidám první díl. Mějte se ;)